Je vekový rozdiel vo vzťahu naozaj problém?

Mnohí z nás považujú pri hľadaní partnera ako dôležité kritérium vek. Je však vek skutočne dôležitý? Zohráva pri našom šťastí veľkú úlohu?

Odborné štúdie tvrdia, že ideálny vekový rozdiel medzi partnermi je 6 rokov. Ak sa ešte vmestíte do rozdielu 5 až 10 rokov, stále je predpoklad, že si budete rozumieť a vo všetkom si stíhať a dopĺňať sa. Čo ale v prípade, ak je partner od vás starší o viac ako 10 rokov?

Nie je to žiadna tragédia. Ak Vám vyhovuje väčší vekový rozdiel neváhajte a bežte do toho. Väčši vekový rozdiel Vám môže priniesť zrelého, vyspelého a rozvážneho muža. Každá minca má ale dve strany a musíte sa zmieriť i zo závistlivými pohľadmi na ulici. Áno, láska kvitne v každom veku, no nie všetci si to myslia.

V dnešnej dobe zlatokopiek a iných slečien, ktoré sa zapletú so staršími mužmi sa ani nie je čo čudovať. Starší muži sa o seba vedia dokonale postarať, vedia svoju partnerku hýčkať a starať sa o ňu ako o princeznú. Málokedy sa však vedia nadchnúť pre niečo nové, majú radi zaužívaný stereotyp a neradi sa prispôsobujú.

Žena, ktorá je v prvých mesiacoch bezhlavo zaľúbená je ochotná toto všetko akceptovať. Ak sa ale po čase z tohto sna preberie, vzbúri sa a zdanlivo šťastnej láske je koniec. Starší muži si radi začnú s mladšou partnerkou, s ktorou nie sú až také problémy vo vzťahu, ako keď si začnú so seberovnou ženou, ktorá má vlastný názor a neustúpi len tak ľahko a je presvedčená o svojej pravde.

Kde je teda zlatá stredná cesta? Skutočne je vek vo vzťahu problémom? Odpoveď je v každom z nás. Ak sme ochotní akceptovať partnerove nedostatky a tešíme sa z jeho kladných vlastností, šťastnému vzťahu nestojí nič v ceste bez ohľadu na vek partnerov.

Veľa užitočných tipov a trikov pre priamy kontakt cez e-mail