Koučing

Poďme sa spolu pozrieť na to, kde momentálne v živote stojíte, s čím ste nespokojný, a kde by ste chceli byť. Ak ste sa rozhodli zobrať svoj život do vlastných rúk, nespoliehať sa na šťastie či osud, rada vás budem pri vašej ceste sprevádzať.

Koučing je nedirektívny prístup pri ktorom vám ja ako kouč neponúknem hotové riešenia ani vám nebudem dávať rady. Táto metóda je vhodná napr. pri vzťahových problémoch, pri rôznych životných situáciách pri ktorých si neviete rady. V týchto situácách konkrétne rady a návody nie vždy fungujú, pretože každý človek je iný a inak prežíva a vníma veci okolo seba. Pri koučovacom rozhovore používam len techniky a metódy, ktoré vám pomôžu pozrieť sa na svoj problém inak, z iného uhla pohľadu, ktorý ste dovtedy nevideli.

Ako prebieha koučovacie stretnutie?

  • Pri koučovaní pracujete hlavne vy ako klient
  • Kouč kladie otázky, na ktoré si vy ako klient počas rozhovoru nachádzate odpoveď.

Koľko stretnutí potrebujem?

Niekedy stačí jedno stretnutie aby klient našiel odpoveď a mohol niečo vo svojom živote zmeniť a niekedy je potrebné sa stretnúť viac krát aby klient našiel svoju cestu.

Pre svoju prácu som absolvovala výcviky, ktoré sú akreditované medzinárodnou federáciou koučov (ICF – international koučing federation). Je to organizácia, ktorá združuje koučov a definuje, ako by mal vyzerať koučovací rozhovor, akú štruktúru by mať aby si klient prišiel na svoje.

2012 Umění práce s lidma (Systemický koučovací výcvik)

– pod vedením Milana Bobka, v rámci bakárskeho štúdia na Newton College v Brne

2018/2019 Biznis koučing, Business Coaching College

Mám záujem

Veľa užitočných tipov a trikov pre priamy kontakt cez e-mail