Rýchlovka mimo postele alias Speed dating

Slovíčko rýchlovka nemusí byť nutne spájané iba s našimi intímnymi dobrodružstvami. V tomto článku ti predstavím spôsob, ako sa zoznámiť s viacerými novými ľuďmi počas jedného večera. Reč bude o Speed dating-u.

Čo je to ten Speed dating?

Speed dating je osobný spôsob zoznamovania, pri ktorom za približne hodinu spoznáš až 10 partnerov opačného pohlavia. Účastníci, ktorí prídu na Speed dating majú záujem o seriózne zoznámenie. Odohráva sa to vždy v kaviarni alebo v podniku, ktorý je rezervovaný len pre našu akciu. Zúčastnení sa posadia k stolom tak, aby pri každom stole sedel jeden pár – muž a žena. Spolu bude teda v kaviarni 10 stolov a za každým bude sedieť jeden pár. Po celý večer sedia ženy pri stoloch a muži sa pri nich vždy po 5tich minútach striedajú.

Počas krátkeho rozhovoru si môžete urobiť o partnerovi obraz o tom čo robí, kde pracuje a aké má záľuby. U starších ľudí napr. či je partner rozvedený alebo vdovec, či má deti. Počas rozhovoru uvidíte, či máte s partnerom rovnaké záľuby a či vám je sympatický. Takýto spôsob zoznamovania je osobnejší, ako na online zoznamke a veľakrát zistíte sympatie už počas krátkeho rozhovoru. Partnera vidíte ihneď naživo a nikto sa nemôže skrývať za nejakú e-mailovú adresu alebo prezývku.

Dôležité inštrukcie

Každý zo zúčastnených má pred sebou formulár, na ktorom je jeho meno. Do tohto formulára si počas večera postupne značí partnerky, s ktorými sa rozprával. Ku každému menu po každom rozhovore alebo na konci napíše, či má záujem sa ešte s partnerkou alebo partnerom stretnúť alebo nie.

Tento formulár vypĺňajú muži aj ženy. Po tom ako sa všetci muži vymenia, skončí oficiálna časť večera. Organizátor si vyzbiera od zúčastnených dotazníky, do ktorých si účastníci zapisovali sympatie. Tieto dotazníky potom organizátor vyhodnotí a pokiaľ boli sympatie obojstranné, pošle účastníkom kontakty na seba.

Koho môžem stretnúť na Speed datingu?

Aktuálne na Speed dating prebieha pre dve vekové skupiny. Čítaj ďalej a zistíš, či do nich patríš.

Ženy v tejto vekovej kategórii sa hlásia veľakrát do 30-tky od tých 25 až po 28. Sú to veľmi pekné na prvý pohľad atraktívne ženy. Sú vzdelané, majú vysokú školu a žijú v Bratislave už niekoľko rokov. Pracujú väčšinou v kancelárii napr. v HR alebo marketingu v účtovníctve alebo v banke a podobné pozície. Tieto ženy sú pekné inteligentné, usmievavé a pekne upravené.

Na Speed dating sa prišli zabaviť, spoznať nových mužov. Chcú sa zoznámiť aktívnejšie a cítiť, že je o ne záujem. Nechcú pasívne čakať kým niekoho náhodne stretnú. Sú v období, keď sú práve single a toto je pre nich jedna z možností ako sa zoznámiť. Preferujú osobný kontakt, veľa z nich aj skúšalo rôzne online zoznamky, ale toto sa im zdá efektívnejšie a osobnejšie.

https://giphy.com/gifs/mind-blown-3XR0chfiSTtAI

Muži v tejto vekovej kategórii sa tiež často krát hlásia do 30tky. Od 25 rokov až po 28. Málo krát sa vyskytne niekto, kto by mal 33, 35 alebo viac rokov. 8 z 10tich mužov sú vzdelaní muži s vysokou školou. Prevažujú tiež administratívne pozície ako IT, účtovníctvo, práca v právnickej kancelárii. Sú to často krát aj na prvý pohľad atraktívny muži. Za sebou už majú nejaké vážne vzťahy a na Speed datingu hľadajú vážnu známosť. Napriek tomu, že sú vzdelaný a dobre vyzerajúci niekedy sú možno hanblivý a robí im problém osloviť ženu, prípadne nevedia, kde by tú ženu mali stretnúť. Pohybujú sa v okruhu svojich známych v práci medzi kolegami a po práci so svojimi stálymi kamarátmi.

Speed dating je teda pre ľudí, ktorí chcú zoznámenie zobrať aktívnejšie, nechodia tam žiadni zúfalci, ale úplne normálni ľuda.

Veková skupina 35-45 rokov

V tejto vekovej kategórii sa zloženie žien mení od eventu k eventu. Väčšina z nich sú rozvedené s deťmi. Niektoré z nich však deti ešte nemajú a radi by si ešte rodinu založili. Prevažujú ženy bližšie k hornej vekovej hranici nikdy to však dopredu nevieme. Stav prihlásených žien sa väčšinou zaplní závratnou rýchlosťou. Ženy v tejto vekovej kategórii majú menej možností na zoznámenie. Majú oveľa menej aktivít, ich primárnou aktivitou je starostlivosť o deti. Väčšinou sú to tiež vzdelane ženy, u ktorých prevažuje administratívna práca ako účtovníctvo, zákaznícky servis, žurnalistika, psychológia a podobne. Sú vždy pekne upravené a dobre vyzerajúce.

Muži z tejto kategórie sú vzdelaní, dobre zarábajú a často krát sú to podnikatelia či manažéri. Vyskytnú sa však aj manuálni pracovníci. Na Speed dating prišli, lebo chcú dať vzťahu druhú šancu. Hľadajú partnerku na spoločný život. Po rozvode a starostlivosti o deti nemajú tak veľa času spoznať nejakú novú partnerku.

3 múdra na záver

Ak si ste sa dočítali až na koniec článku, tak mám pre Vás odpovede na tri najužitočnejšie otázky.

1. Koľko ma to bude stáť?

Vstupenka na Speed dating stojí 19 eur. Je v tom zahrnutý prenájom podniku a jeden vstupný nápoj.

2. Ako sa môžem prihlásiť na Speed dating?

Klikni sem, ak máš záujem o Speed dating pre ľudí od 25 – 35 rokov.

Ak si starší alebo staršia a máš záujem, tak klikni sem.

3. Aká je šanca na zoznámenie?

Približne z 20 ľudí prítomných na akcii má väčšinou každý 2-3 zhody sympatií. To znamená 2-3 rande len z jedného večera.

Ak ti článok nepriniesol to, čo by si čakal/a, tak neváhaj zanechať komentár alebo ma môžeš konkatovať. 🙂

Veľa užitočných tipov a trikov pre priamy kontakt cez e-mail